Zebranie sprawozdawcze w Tropiszowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

5 marca 2019

W ostatnia sobotę karnawału druhowie z OSP Tropiszow spotkali się na corocznym zebraniu sprawozdawczym.

Jednakże to nie było zwykle zebranie, ponieważ obecny Zarząd jednostki złożył rezygnacje i porządek zebrania poszerzono o tematy związane z wyborem nowego Zarządu i nowej Komisji Rewizyjnej. Jednostka w ubiegłym roku miała 13 akcji ratowniczo-gaśniczych. Zdobyła 3 miejsce w zawodach sportowo-pożarniczych. Obchodzili jubileusz 90-lecia jednostki OSP. W ubiegłym roku otrzymali także samochód specjalny od PSP (nieodpłatnie) Renault trafic. Ponadto zabezpieczali MSW, uczestniczyli w uroczystościach gminnych i parafialnych, w dniu Pielgrzyma w Hebdowie, zabezpieczali jak co roku koncert w Kościele Mariackim.

Prezes jednostki Stanislaw Wilkosz przedstawił krótkie podsumowanie z działalności obecnego zarządu przez okres 20 lat. Ówczesne władze gminy chciały jednostkę zamknąć z powodu niskiej liczby druhów oraz słabej aktywności jednostki. Stara remiza była w bardzo złym stanie technicznym. Obecnie jednostka ma nowa remizę i pozyskała przez ten okres 6 aut strażackich. Liczy prawie 40 druhów przeszkolonych i wyposażonych w odpowiedni sprzęt.

Podczas zebrania wybrano nowy Zarząd w składzie:

Kazimierz Semper-prezes;

Zbigniew Łoboda, wiceprezes i naczelnik;

Sylwester Luty-wiceprezes;

Michał Wilkosz z-ca naczelnika;

Grzegorz Wiklik-sekretarz oraz

Łukasz Łoboda-skarbnik, Marcin Grymek, Marcin Paluch i Tomasz Luczywo.

Brygadier Andrzej Nowak, Komendant Miejski PSP w Krakowie był gościem na zebraniu, podziękował staremu Zarządowi i pogratulował nowemu. Komendant szczególnie dziękował za zgodna współpracę druhów i spokojne przekazanie ciągłości władzy w jednostce.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-05
Data publikacji:2019-03-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:650