Powódź 2011

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Znowu nawałnice 18.07.2011 r. 

Nawałnice które przechodzą ostatnio nad naszą gminą, a szczególnie ta wtorkowa (18.07.2011 r.) znowu dokonały spustoszeń i ogromnych strat w uprawach, na drogach, a gdzieniegdzie woda zagroziła budynkom mieszkalnym.

Taka sytuacja miała miejsce np. w Tropiszowie (przysiółek Gać), gdzie woda wdarła się do mieszkania i zniszczyła podłogi. Nawałnica wtorkowa szczególnie dotknęła tereny północne naszej gminy, czyli Tropiszów, Igołomia (Luborzyczka), Żydów, Stręgoborzyce, Rudno Górne i Dobranowice. 
Jeszcze gorsza byłą sytuacja w miejscowościach jeszcze bardziej na północ leżących, a należących już do Gminy Koniusza: Szarbia, Wroniec, Wronin, Czernichów. W Szarbii woda wdarła się do kilku gospodarstw, a w budynkach gospodarczych było nawet 50 cm wody. Tam też zaczyna swój bieg, nasz potok Ropotek (Kilklowiec), który potem niosąc swe wody przez naszą gminę, wychodził z brzegów w Żydowie, Stręgoborzycach, Wygnanowie i w Wawrzeńczycach. Na szczęście nie były to aż tak duże opady jak dokładnie rok temu (18 lipiec 2010) ale i tak wyrządziły ogromne straty w uprawach i na naszych drogach. 
Gmina kończy już usuwanie najpilniejszych skutków tych opadów czyli przywróciła przejezdność dróg i drożność przepustów. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3034