Jesteś tutaj: Start / Gmina / Sołectwa

Sołectwa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Podział administracyjny Gminy

W skład gminy wchodzi 15 sołectw:

Sołectwo Sołtys tel. (12)
Dobranowice Edyta Jasonek 287 45 26
Igołomia Zuzanna Stawinoga 287 31 99
Koźlica Władysław Marszałek 287 37 18
Odwiśle Danuta Jordan 287 34 50
Pobiednik Mały Marianna Migas 287 34 05
Pobiednik Wielki Zbigniew Nowak 287 32 93
Rudno Górne Kamil Zapała 287 40 15
Stręgoborzyce Adam Zadaj 287 41 72
Tropiszów Jan Dzięga 287 33 50
Wawrzeńczyce I Edward Kasprzyk 287 41 09
Wawrzeńczyce II Edgar Latała 880 948 667
Wygnanów Jan Malinowski 287 46 03
Złotniki Weronika Sroga 287 41 01
Zofipole Krzysztof Szczęsny 287 32 00
Żydów Wiesława Sieja 287 44 01

 

 Wykaz sołtysów i skład rad sołeckich gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

kadencja 2015/2019

 

Lp.

             Sołectwo

 Sołtys

Członkowie Rady Sołeckiej

1.

Dobranowice

Edyta Jasonek

Grzegorz Guzik

Przemysław Kopeć

Krzysztof Rojek

Krzysztof Duś

Elżbieta Kowalec

2.

Igołomia

Zuzanna Stawinoga

Stanisława Rysak –Gurda

Konrad Szymacha

Bogusław Zientara

Andrzej Boligłowa

Elżbieta Cebulska

Małgorzata Kapusta

3.

Koźlica

Władysław Marszałek

Marcin Strzelecki

Kazimierz Orda

Andrzej Drzewiecki

Tadeusz Paluch

4.

Odwiśle

Danuta Jordan

Jadwiga Komenda

Wojciech Żabicki

Wiesław Stala

Grażyna Jazgar

Marta Łada

5.

Pobiednik Mały

Marianna Migas

Wacław Kustra

Tomasz Migdał

Piotr Migas

6.

Pobiednik Wielki

Zbigniew Nowak

Beata Majewska-Wojtal

Piotr Dzięga

Wiesław Czekaj

7.

Rudno Górne

Kamil Zapała

Jan Zapała

Mirosław Jagła

Marian Gajda

8.

Stręgoborzyce

Adam Zadaj

Anna Klęk

Janina Korepta

Mateusz Cygan

Sebastian Zastawny

Zbigniew Zając

Tomasz Giemza

9.

Tropiszów

Jan Dzięga

Stanisław Kościej

Marek Gas

Janusz Zimny

Zbigniew Słoma

Artur Stępa

Janusz Stelmach

Radosław Kukuła

10.

Wawrzeńczyce I

Edward Kasprzyk

Andrzej Cichy

Grzegorz Marchewka

Mariusz Latała

Witold Migas

Krzysztof  Nagacz

Andrzej Sonik

Ewa Latała

11.

Wawrzeńczyce II

Edgar Latała

Dariusz Mietła

Krzysztof Chmiela

Halina Cicha

Adam Kamiński

Wacław Wójcik

12.

Wygnanów

Jan Malinowski

Danuta Pawłowska

Kazimierz Kijowski

Jan Migas

13.

Złotniki

Weronika Sroga

Józef Gaudyn

Lucyna Miklas

Marcin Mietła

Paweł Adamek

Grażyna Borkowska

Jolanta Kisiel

14.

Zofipole

Krzysztof Szczęsny

Jan Chmiela

Zygmunt Wójcik

Adam Sieja

Dariusz Kwiatek

Mariusz Tkaczyk

Janusz Paluch

15.

Żydów

Wiesława Sieja

Bartłomiej Gądek

Krzysztof Caba

Józef Mazurek

Eugeniusz Juszczyk

 

 Ilości mieszkańców w poszczególnych miejscowościach Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce według stanu na dzień 31.12.2015 r.

 

l.p

Miejscowość

Liczba osób

1

Dobranowice

338

2

Igołomia

1171

3

Koźlica

192

4

Odwiśle

440

5

Pobiednik Mały

332

6

Pobiednik Wielki

454

7

Rudno Górne

331

8

Stręgoborzyce

367

9

Tropiszów

863

10

Wawrzeńczyce (Wawrzeńczyce I i II)

1808

11

Wygnanów

60

12

Złotniki

576

13

Zofipole

486

14

Żydów

193

Razem

 

7611

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5100