Premier Jarosław Gowin przekazał nam 3.300.000 zł na realizację dwóch inwestycji.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 kwietnia 2021

Park do skaytingu i nie tylko.

W 2018r. Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce rozpoczęła działania w celu nieodpłatnego pozyskania działki pod budowę skateparku, miasteczka rowerowego i parkingu. Wcześniej podczas jednej z wizyt w Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie uzyskaliśmy wstępną deklarację przekazania części gruntu w Igołomi, które użytkowała spółka POLAN. Jednak przed przekazaniem nam tej działki ANR zażądała m.in. zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zapisanie zadanie w wieloletnim planie inwestycji oraz przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej. Udało się te wszystkie wymagania wypełnić i przesłać do Warszawy w marcu 2019r. O tamtego czasu (po przekształceniu ANR w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) sprawa stanęła w miejscu. Dopiero wizyta u Premiera Jarosława Gowina uruchomiła procedurę przekazania działki na naszą rzecz, a ponadto uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 2.000.000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację tej inwestycji.

PSZOK.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 1.300.000 zł będzie możliwa budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy. Punkt będzie czynny kilka dni w tygodniu, a oddać tam będzie można bez oczekiwania na uruchomienie akcji np. takie odpady:

1.     sprzęt elektroniczny i elektryczny,

2.     meble i inne odpady wielkogabarytowe,

3.     opony od aut osobowych,

4.     odpady budowlane,

5.     akumulatory,

6.     popiół,

7.     i wiele innych.

Obie inwestycje, zgodnie ze złożonym wnioskiem do RFIL powinny być zrealizowane do listopada 2022r. Zaraz po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu rozpoczęliśmy poszukiwanie projektantów, którzy przygotują dokumentację projektową i stosowne pozwolenie na budowę.
Dziękujemy, Spotkanie z Premierem zorganizował Pan Konrad Szymacha

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-07
Data publikacji:2021-04-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:145