Oczyszczacz powietrza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

17 października 2018

W ramach projektu Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze, Przedszkole w Igołomi otrzymało od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacz powietrza. 

Z tej okazji, w dniu 15 października 2018 r. zorganizowano uroczystą akcję edukacyjną dotyczącą zanieczyszczenia i ochrony powietrza z udziałem dzieci i ich rodziców. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce – Pan Józef Rysak, Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi – Pani Dorota Ryńca-Ropek, oraz Wicedyrektor Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi – Pani Emilia Łach. Po uroczystym rozpoczęciu, Pani Emilia Łach odczytała list od Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy skierowany do Rodziców i Nauczycieli, którym na sercu leży ochrona i czystość powietrza.
Następnie przedszkolaki ze wszystkich grup, pod opieką swoich wychowawczyń, przedstawiły część artystyczną. Starszaki z udziałem rodziców wystąpiły w przedstawieniu Piortuś i powietrze. Młodsze grupy natomiast, recytowały wiersze o tematyce ekologicznej oraz śpiewały piękne piosenki. Kolejny punktem uroczystości były warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. Na sztalugach powstawały ich twórcze dzieła na temat Jak chronić powietrze przed zanieczyszczeniami?. Następnie, w zabawach badawczych z powietrzem, przy relaksacyjnej muzyce, dzieciaki dotleniały swoje płuca oraz wykonywały ćwiczenia oddechowe z kolorowymi piórkami. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym Wójt Gminy Igołomia- Wawrzeńczyce zabrał głos w sprawie zanieczyszczenia powietrza w naszym regionie. Ostatnim punktem uroczystości było sadzenie przez rodziców wraz z dziećmi młodych drzew w ogrodzie przedszkolnym, aby było więcej zieleni i świeżego powietrza.
Zorganizowana akcja miała na celu uwrażliwienie lokalnej społeczności na problem i konsekwencje oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Mamy nadzieję, że oczyszczacz powietrza będzie spełniał swoje zadanie i dzięki niemu powietrze w przedszkolu będzie czyste, a przedszkolaki będą zdrowsze.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-17
Data publikacji:2018-10-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:672