Rozbudowa remizy OSP w Złotnikach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

13 sierpnia 2018

Ostatnie lata przyniosły jednostkom OSP z tereny gminy problemy związane z utrzymanie remiz strażackich. Szczególne trudności wystąpiły w tych jednostkach, które dysponują dużymi budynkami.

Obecnie remizy już nie chętnie są wynajmowane pod przyjęcia weselne czy rodzinne bo organizatorzy oczekują wyższych standardów (domy weselne, restauracje). Taka sytuacja wystąpiła też w jednostce OSP Złotniki, która dysponuje największych obiektem w gminie -  stąd duże koszty  jego utrzymania. Dodatkowo obiekt wymagał remontu: wymiana pieca i instalacji c.o. Zarząd jednostki OSP zdecydował o wynajęciu remizy podmiotowi prywatnemu co nie było łatwą decyzją i nie akceptowaną do końca przez wszystkich. Aby obiekt był funkcjonalny pod działalność gospodarczą, aby jednostka OSP miała zapewnione pomieszczenia pod działalność bojową, aby było pomieszczenie (z zapleczem kuchennym, sanitarnym) na spotkanie stowarzyszeń (KGW), zebrania wiejskie, zebrania Rady Sołeckiej zdecydowano o rozbudowie remizy co zaakceptowała również Rada Gminy.

            Środki na budowę pochodzą głównie z budżetu gminy: w 2017 r. przeznaczono na ten cel 30 000 zł. a w 2018 r. -  130 000 zł. Budowa ruszyła wiosną 2018 r. i przebiega bardzo sprawnie. Na dzień dzisiejszy (10.08.2018r.) wyciągnięte zostały mury, położony strop i więźba dachowa. Tak szybki postęp prac to zasługa druhów strażaków ze Złotnik, którzy wykazali ogromną własną inicjatywę. Wykonują wiele prac we własnym zakresie, angażując własne siły, środki finansowe i sprzęt. W planach jest aby w tym roku zamknąć stan surowy czyli przykryć budynek blachą, zamontować okna i drzwi.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-08-13
Data publikacji:2018-08-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1375