Igołomia-Wawrzeńczyce

Tour Rowerowy po Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Rokrocznie obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności (wcześniej: Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu) przypadają na okres od 16 września do 22 września.

Godziny wejść: 13:30, 14:30 oraz 15:30. Zbiórka 10 minut przed godziną wejścia, przed bramą do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Igołomi.

Chęć udziału w wydarzeniach należy zgłosić telefonicznie pod nr 12 287 40 03 lub 07 wew. 203 lub e-mailowo: ug_igwaw@poczta.onet.pl, przy zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz wybraną godzinę wejścia.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Rokrocznie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 września do 22 września.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to pomysł, który w życie w 2002 roku wprowadziła Komisja Europejska. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. roweru czy komunikacji miejskiej. A jeśli już ktoś musi jechać do pracy własnym samochodem, warto znaleźć współpasażerów. Wszędzie, gdzie możemy dostać się na piechotę, warto skorzystać właśnie z takich opcji, choćby na zakupy do pobliskiego sklepu czy na siłownię, basen.