Strażacy z Tropiszowa podsumowali 2017 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W dniu 3.02.2018 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki OSP z Tropiszowa. Zebranie zaszczycili goście: poseł na Sejm RP a zarazem  członek honorowy OSP Tropiszów Ireneusz Raś, radny Sejmiku Małopolskiego dr Wojciech Skucha, brygadier Sławomir Ściborek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa.

W zebraniu uczestniczyły władze samorządowe i Zarządu Gminnego OSP: Wójt gminy Józef Rysak, Zastępca wójta Henryk Jończyk, Prezes Zarządu Gminnego OSP Andrzej Knapik, Komendant Gminny OSP Konrad Szterleja.

            OSP Tropiszów liczy 40 druhów. Na dzisiejsze zebranie przybyło 32 druhów. W 2017 jednostka brała udział w 22 akcjach. To był dobry rok dla jednostki. W ramach programu "Małopolskie remizy" zmodernizowany został plac manewrowy (kostka brukowa) za kwotę 130 000 zł.  W listopadzie 2017 r. decyzją Komendanta Wojewódzkiego PSP jednostka otrzymała bezpłatnie używany lekki samochód pożarniczy Renault.  Ochotnicy wykonywali wiele prac społeczno-użytecznych i reprezentowali gminę na zewnątrz: prace porządkowe na cmentarzu "cholerycznym", zabezpieczali wyścig kolarski w Michałowicach, pomoc w organizacji i zabezpieczeniu X Małopolskiego Święta Warzyw, Udział w II Gminnym Turnieju Piłki Nożnej jednostek OSP w Złotnikach, udział pocztu sztandarowego w Krajowym Święcie Ludowym w Radłowie, udział w "Zaduszkach Witosowych" w Wierzchosławicach, w święcie Niepodległości w Wawrzeńczycach, w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Boskiej Hebdowskiej.  W Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostka z Tropiszowa w 2017 r. zdobyła I miejsce.

                        W 2017 r.  na bieżące utrzymanie jednostki: wynagrodzenia, ekwiwalent za akcje, materiały, wyposażenie, opłata za energię, gaz,  prace remontowe, zakup sprzętu wydatkowana została  z budżetu gminy kwota: 196 277 zł.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1692