Odnawialne źródła energii w Gminie Igołomia - Wawrzeńczyce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

2 października 2017

Wójt Gminy Igołomia Wawrzeńczyce informuje, że do końca września 2017 roku trwał nabór wniosków na montaż odnawialnych źródeł energii na indywidualnych budynkach.

Gmina Igołomia – Wawrzeńczyce wraz z innymi gmina przystępuje do projektu. W naszej Gminie zgłosiło się 42 chętnych właścicieli na montaż odnawialnych źródeł energii   (instalacje solarne,  instalacje fotowoltaiczne wytwarzające prąd elektryczny oraz pompy ciepła).

Składanie wniosków poprzedził cykl spotkań z firmą, która szczegółowo omawiała zasady udziału w projekcie. Spotkania te cieszyły się sporym zainteresowaniem, po których wiele deklaracji udziału wpłynęło do urzędu. Największym zainteresowaniem cieszyły się instalacje fotowoltaiczne oraz solarne.

Dopiero w przyszłym roku planowany jest nabór wniosków na dofinansowanie takich projektów ale żeby się przygotować i przygotować niezbędne dokumenty należy zacząć już teraz. Każdy wnioskodawca musi przygotować co najmniej Program Funkcjonalno- Użytkowy, analizę finansową, a wcześniej zebranie odpowiedniej ilości chętnych dla których będą sporządzone "mikro audyty" określające możliwości i efekty ekologiczne.

Instalacje to źródło korzyści, oszczędności i dodatkowych pieniędzy dla każdego gospodarstwa.


 

 

Projekt pn. „Partnerski Projekt Budowy Instalacji Odnawialnych Źródeł Energii dla Gmin Województwa Małopolskiego” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-02
Data publikacji:2017-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2063