Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

„NOWY” UŻYWANY SAMOCHÓD POŻARNICZY W OSP IGOŁOMIA-ZOFIPOLE

W dniu 1 lipca 2017r. strażacy z Jednostki OSP Igołomia-Zofipole uroczyście powitali nowy „używany” samochód pożarniczy marki Mercedes – Benz.

Pojazd w całości został sfinansowany ze środków własnych budżetu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Mieszkańcy Igołomii Zofipola licznie zgromadzili się przed remizą OSP w Igołomi wraz zdruhami. Tam też późnym popołudniem nadjechał długo wyczekiwany wóz bojowy. Strażacy z OSP Igołomia-Zofipole z dumą prezentowalinowy samochód. W uroczystym powitaniu pojazdu udział brali również przedstawiciele samorządu: Wójt Gminy Józef Rysak, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Nawrot, Komendant Gminny Konrad Szterleja oraz Radna z Igołomi Zuzanna Stawinoga.

Jak zapewniają druhowie z OSP Igołomia-Zofipole, odpowiednio utrzymywany i konserwowany samochód,mimo że nie jest nowy, po niewielkim doposażeniu w brakujący sprzęt, będzie jeszcze przez wiele lat służył społeczeństwu i w razie potrzeby wyjeżdżał do akcji ratowniczo – gaśniczych nie tylko na terenie gminy ale także powiatu, a może i województwa.

A oto jak komentują ten moment sami strażacy:

Po wielu staraniach, wielu rozmowach i przejechanych kilometrach nadszedł jeden z najlepszych dni dla naszej jednostki – dzień przyjazdu nowego samochodu pożarniczego.
Po godzinie 17 w całej miejscowości rozległ się dźwięk syreny alarmowej, od strony Zofipola słychać było sygnały naszego Volkswagena, zaraz za nim część naszych druhów jechała nowym samochodem GBA 2.5/24 Mercedes Benz 1224AF / Ziegler. W tym samym czasie pod strażnicą zgromadzili się zaproszeni goście: Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak, Przewodniczący Rady Gminy Pan Stefan Nawrot, Sołtys oraz Radna Pani Zuzanna Stawinoga, Komendant Gminny Pan Konrad Szterleja, druhowie z OSP Złotniki oraz mieszkańcy Igołomi. Wszyscy byli zachwyceni nowym nabytkiem. Nowy samochód został symbolicznie ochrzczony szampanem przez pana Wójta. Wszyscy, którzy przybyli zostali zaproszeni na drobnym poczęstunek na salę OSP. Następnie wszyscy zainteresowani mogli odbyć wycieczkę po wsi naszym „nowym”pojazdem (wszyscy byli zadowoleni z przejażdżki).W imieniu całej jednostki OSP Igołomia-Zofipole dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zdobyć nam ten samochód. My druhowie z całego serca mówimy dziękuję naszym chłopakom z jednostki, którzy włożyli tyle serca, poświęcili tyle swojego prywatnego czasu aby nasze marzenie się spełniło. Wszyscy, którzy w jakiś sposób pomogli nam powinni być zadowoleni z naszego szczęścia. Oby nasze pozyskane auto służyło tak samo wiele lat jak nasz dotychczasowy Star.

JESZCZE RAZ SERDECZNE DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!