POBIEDNICKI PÓŁMARATON POMAGAM (25.07.2021)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 lipca 2021

W niedzielę, 25 lipca 2021 r. w Pobiedniku Małym (gm. Igołomia-Wawrzeńczyce, powiat krakowski) na terenie przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej odbędzie się kolejna już siódma edycja Pobiednickiego Półmaratonu POMAGAM.

Wydarzeniu przyświeca szczytny cel – zysk z wydarzenia zostanie przekazany na zakup samochodu BUS przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym.  Inicjatywa propaguje kulturę fizyczną, sport i spędzanie czasu całymi rodzinami na świeżym powietrzu. Pragniemy zwiększać świadomość społeczną dotyczącą problemów osób niepełnosprawnych. Uwrażliwić na trudności jakie spotykają na wszystkich etapach rozwoju chore dzieci i dorosłych oraz ich rodziny.

Jak pomagamy?

Zysk z wydarzenia w całości przekazujemy na obrany cel. Przy okazji biegu zorganizowane są również liczne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Zebrane podczas nich środki również zasilają konto Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym.

Poprzednie edycje biegów również kończyły się sukcesami – zebrane pieniądze trafiały do mieszkańców Gminy i pomagały im w dużej mierze sfinansować obozy rehabilitacyjne, spotkania z fizjoterapeutami i inne potrzeby związane z leczeniem.

Formuła biegu

Formuła biegu pozostaje niezmienna. Biegi na trzech dystansach: 5 km, 10 km oraz Półmaraton. Druhowie OSP zabezpieczają trasy, a także punkty z wodą i bananami na trasie (co 1 km). Biegi przebiegają z dala od głównych traktów drogami lokalnymi, przez miejscowości: Pobiednik Mały, Koźlica, Igołomia, Odwiśle, Zofipole, Pobiednik Wielki.

Piknik rodzinny

Na terenie przy remizie OSP Pobiednik Mały zorganizowany jest piknik rodzinny, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przewidziane jest darmowe dmuchane wesołe miasteczko oraz malowanie twarzy, a także liczne konkursy, m.in. slalom z piłką, bieg w worku itp. Ponadto planowany jest Konkurs Piosenki, Festiwal Kolorów, Loteria Fantowa, Porady dietetyczne i trenera personalnego, darmowe masaże świadczone przez profesjonalnych masażystów, konsultacje z EKODORADCAMI dot. dofinansowania „Czyste powietrze” oraz OZE, koncert Orkiestry Dętej Hejnał z Igołomi, wieczorna zabawa taneczna z Zespołem TAKT DANCE, a także wiele innych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Szczegółowy program wydarzenia oraz zapisy na nadchodzące biegi dostępne są na stronie www.pobiednicki.pl. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia profilu na facebooku www.facebook.com/pobiednicki.bieg/, gdzie na bieżąco można śledzić przygotowania do biegu oraz atrakcje jakie zaproponujemy w dniu 25 lipca 2021 r. nie tylko dla biegaczy, ale również dla kibiców.

Kontakt do organizatora:

Sandra, tel.: 799-047-899

Konrad, tel.: 793-797-920

Bartek, tel.: 539-417-695

E-mail: biuro@pobiednicki.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pobiednicki Półmaraton POMAGAM plakat

    Pobiednicki Półmaraton POMAGAM plakat

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-07-07
Data publikacji:2021-07-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:302