Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

OSP – ZA ROK PIELGRZYMKOWY JUBILEUSZ W HEBDOWIE

W dniu 10 grudnia 2017r. w Sanktuarium Matki Bożej Hebdowskiej (w sąsiedniej Gminie Nowe Brzesko) już po raz XIV miały miejsce uroczystości pielgrzymkowe strażaków i ich rodzin.

W II rocznicę przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II z Watykanu do Sanktuarium Matki Bożej Hebdowskiej zebrani modlili się przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II w intencji Papieża Franciszka oraz o pomyślność dla  ojczyzny i o pokój na świecie. Jak zawsze w uroczystościach, które stały się grudniową coroczna tradycją, licznie wzięli udział strażacy ochotnicy z terenu powiatu proszowickiego i gmin sąsiadujących z Gminą Nowe Brzesko. Również nasza Gmina  była licznie reprezentowana przez delegacje i poczty sztandarowe z Jednostek OSP Tropiszów, Igołomia-Zofipole, Pobiednik Mały, Stręgoborzyce, Żydów, Dobranowice. Obecni byli m.in. Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak oraz przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP: Prezes Andrzej Knapik, Skarbnik Stanisław Wilkosz, Honorowy Komendant Gminny Jan Dzięga. Uroczystości przewodniczył ks. Infułat Jerzy Bryła, który modlił się w asyście księdza Władysława Kuliga kapelana strażaków, księdza proboszcza Józefa Ostręgi i księdza Eugeniusza Grzywacza dyrektora klasztoru w Hebdowie. Wśród gości pojawili się Burmistrzowie i Wójtowie Gmin nie tylko z terenu powiatu proszowickiego, przedstawiciele Komendy Wojewódzki PSP w Krakowie, Komendy Powiatowej PSP w Proszowicach, Komendy Policji w Proszowicach.  

Na zakończenie Burmistrz Jan Chojka złożył serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym druhom strażakom za ich profesjonalizm i poświęcenie, jakie wykazują podejmując niebezpieczne zadania oraz za gotowość do niesienia pomocy innym. Po modlitwie i nabożeństwie zdecydowana większość zgromadzonych delegacji udała się na poczęstunek do remizy OSP w Hebdowie, przygotowany przez miejscowych strażaków i panie z Koła Gospodyń Wiejskich.