Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

PIERWSZE MAŁOPOLSKIE ŚWIĘTO WARZYW

PIERWSZE MAŁOPOLSKIE ŚWIĘTO WARZYW w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce na LOTNISKU AEROKLUBU KRAKOWSKIEGO w Pobiedniku Wielkim zostało zorganizowane przez Gminę Igołomia-Wawrzeńczyce oraz Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa do którego nasza gmina należy. 

Patronatem święto objęli: Minister Rolnictwa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojewoda Małopolski, Wydział Ogrodniczy Akademii Rolniczej w Krakowie, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Towarzystwo Ogrodnicze. Sponsorami strategicznymi byli: Bayer Sp. z o.o., Dom Handlowy Henryki i Pawła Korbanków, Paweł Korbanek, Kemira GrowHow Sp. z o.o., Seminis Vegetable Seeds Polska. Liderem produkcji warzyw w 2007 roku zostali: BARBARA KLAMRA i MIECZYSŁAW PALUCH z Tropiszowa. 13 sołectw z naszej gminy przygotowało piękne kosze pełne dorodnych, zdrowych i pięknych warzyw, które na mszy św. poświęcił ks. Infułat Jerzy Bryła. Nasze urocze panie z KGW naszej gminy, a mamy już 10 KGW, przygotowały regionalne przysmaki. Ponadto przyjechały do nas Panie z Gminy Proszowice i Skała.

W trakcie święta warzyw prezentowało się 40 firm z branży, dwa wesołe miasteczka, KRUS, PZU, itp. Widzieliśmy występy młodzieży z GCE z Wawrzeńczyc, pieśni ludowe KGW Zofipole, Pokazy i akrobacje lotnicze, skoki spadochronowe, występ młodzieży z GCE z Igołomi, Występ zespołu BRATHANKI, akrobacje w powietrzu na motolotni - Pan Marcin Jasonek, krakowiak w wykonaniu młodzieży z Dobranowic, karaoke, pokaz muzyczno-laserowy. Na koniec była bezpłatna zabawa taneczna, której przygrywał Dekadent.
Wręczono nagrody w konkursach:
Wyróżnienia w konkursie na LOGO ŚWIĘTA wręczał Pan Władysław Kusiński dyrektor Banku Spółdzielczego w Wawrzeńczycach:
1. Kamila Adamiec l.5
2. Monika Gruszczyk l.6
3. Monika Grochal kl.VIa SPW
4. Amadeusz Zapała kl.VIa SPW
5. Marcin Mietła kl.VIb SPW
6. Mateusz ANtos kl.VIb SPW
7. Karolina Zając kl. Ib GW
8. Damian Duda kl. Ib GW

Konkurs "Nasza kultura ludowa wczoraj i dziś - oczami dzieci". Nagrody wręczali Pani Renata Miklas i Pan Piotr Górski I Inspektorat PZU w Krakowie:

Kategoria Przedszkola:
I- Wiktoria Kaszubowska PI
II- Kasia Drobniak PI
III- Julia i Wiktoria Skocz oraz Karolina Ćwikła PI
Kategoria klasy I-III:
I- Karolina Puchalska SPW
II- Piotr Guzik SPW
III- Katarzyna Nakielska SPW

Kategoria klasy IV-VI:
I- Basia Kubik, Angelika Micuda, Karolina Nawrot SPD
II-Basia Mierniczek SPW
III-Angelika Maziarz SPW

Kategoria Gimnazjum:
I- Paulina Kwiatek i Izabela Pióro GW
II- Daria Latała GW
III- Jolanta Ćwikła GW

Konkurs "Estetycznie zagospodarowana zagroda". Nagrody wręczał Pan Józef Rysak Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oraz Przewodniczący Rady Gminy Stefan Nawrot wraz ze sponsorami cennych nagród.
I-Wilkosz Lucyna i Jerzy, Tropiszów,
II-Cieślik Jolanta i Marek, Odwiśle,
III-Mazurek Elżbieta i Józef, Żydów,
IV-Kwiatek Bożena i Janusz, Zofipole

Mamy nadzieję że podobało się Małopolskie Święto Warzyw naszym mieszkańcom i nie tylko. Przygotowania trwały od kwietnia 2007 i wymagały wiele zachodu oraz sporych środków finansowych, które na szczęście w większości zapewnili: Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa oraz sponsorzy strategiczni. Dziękujemy im za to bardzo serdecznie!

Komitet organizacyjny Małopolskiego Święta Warzyw to:
Henryk Jończyk - przewodniczący,
Anna Słodkowska
Grażyna Kaczor
Wanda Musiał
Zuzanna Stawinoga
Andrzej Knapik
Tomasz Buczek
Adam Grudzień,
Których wsparli bardzo mocno pozostali pracownicy urzędu i strażacy OSP (oprócz OSP Złotniki). Imprezę zabezpieczało 20 policjantów, 8 ochroniarzy, ponad 100 druhów OSP, służba medyczna, 20 pracowników urzędu gminy.
Wszystkim odwiedzającym i bawiącym się na naszej imprezie dziękujemy i zapraszamy za rok w pierwszą niedzielę września 2008 r.