Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Znaczące inwestycje u strażaków w Stręgoborzycach

W ostatnich latach duże środki finansowe z budżetu gminy zostały wydatkowane na rozbudowę, modernizację i remonty Domu Strażaka i otoczenia w Stręgoborzycach. 

Prace  wykonane zostały dzięki pozyskaniu przez gminę dofinansowanie z samorządu wojewódzkiego i Funduszu Ochrony Środowiska.

            W 2014 r. wykonana   została rozbudowa remizy  o nowy garaż na samochód strażacki i sprzęt przeciwpożarowy. Powierzchnia użytkowa części dobudowanej zwiększyła się o ponad 56m2. Koszt inwestycji wraz z robotami dodatkowymi wyniósł 101 255 zł. W ramach Programu "Małopolskie Remizy" gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 40 000 zł.

            Po raz drugi  w 2016 r.  gmina  Igołomia-Wawrzeńczyce aplikowała o środki finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu "Małopolskie remizy" na  prace budowlano-remontowe zagospodarowania placu manewrowego przy budynku OSP Stręgoborzyce.  Pozyskano dotacja przez gminę wyniosła 37 828 zł. Na termomodernizację budynku remizy gmina otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 37 041 zł.

 Całkowity koszt prac wyniósł 258 000 zł. W ramach modernizacji wykonano prace:

-  w budynku OSP ocieplono  ściany i strop (433 m2), wymieniono stolarkę okienną i drzwiową

-  na palcu manewrowym wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego (1560 m2), położono kostkę brukową (125m2) i krawężniki betonowe na długości 260 m