Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

XIII DZIEŃ PIELGRZYMA

W dniu 4 grudnia 2016r. w Hebdowie, w sąsiedniej Gminie Nowe Brzesko, odbył się kolejny XIII DZIEŃ PIELGRZYMA, tj. pielgrzymka strażakówi ich rodzin do Sanktuarium Matki Bożej w Hebdowie. 

Jak zawsze w uroczystościach, które stały się już tradycją, licznie wzięli udział strażacy ochotnicy z terenu powiatu proszowickiego i gmin sąsiadujących z Gminą Nowe Brzesko. Także Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce była licznie reprezentowana przez delegacje i poczty sztandarowe z Jednostek OSP. Obecni byli także: Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak, oraz przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP: Prezes Andrzej Knapik, W-ce Prezes Robert Kopeć, Skarbnik Stanisław Wilkosz, Komendant Gminny Konrad Szterleja, Honorowy Komendant Gminny Jan Dzięga. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył tradycyjnie ks. Infułat Jerzy Bryła, który modlił się w asyście księdza Władysława Kuligakapelana strażaków, księdza proboszcza Józefa Ostręgii księdza Eugeniusza Grzywacza dyrektora klasztoru w Hebdowie. Wśród gości znaleźli się m.in. Starosta Proszowicki, Burmistrzowie i Wójtowie Gmin, Komendant PSP w Proszowicach, Komendant Policji w Proszowicach, a także po raz pierwszy Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie bryg. Stanisław Nowak.

Po modlitwie i nabożeństwie większość zgromadzonych udała się do remizy OSP w Hebdowie, gdzie miejscowi strażacy i panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały skromny, ale rozgrzewający w ten chłodny dzień, poczęstunek.