Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Podziękowania dla Wójtów i druhów OSP z gminy Koniusza oraz Kocmyrzów - Luborzyca

W dniu 1.06.2010 r. Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak udał się do Urzędu Gminy w Koniuszy aby dziękować Wójtowi Gminy Koniusza Panu Wiesławowi Rudkowi i druhom jednostek OSP z terenu gminy Koniusza za pomoc w zabezpieczaniu wałów przeciwpowodziowych na terenie naszej gminy podczas majowej powodzi.

Józef Rysak przekazał Wójtowi gminy Koniusza i jednostkom OSP dyplomy - podziękowania oraz upominki. 
W akcji przeciwpowodziowej z terenu gminy Koniusza brało udział 10 jednostek OSP: Polekarcice, Glewiec, Łyszkowice, Szarbia, Czernichów, Wronin, Biórków Wielki, Gnatowice, Piotrkowice Wielkie, Górka Jaklińska. 

Na zaproszenie Wójta Gminy Kocmyrzów - Luborzyca Marka Jamborskiego w dniu 4.07. 2010 r. Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce i Komendant Gminny OSP Jan Dzięga brali udział w posiedzeniu Zarządu Gminnego OSP w Goszczy (gmina Kocmyrzów - Luborzyca) gdzie podsumowano prowadzone akcje p-powodziowe. 
W akcji zabezpieczania wałów w naszej gminie Igołomia-Wawrzeńczyce brało udział 10 jednostek OSP z gminy Kocmyrzów - Luborzyca: Karniów, Głęboka, Łososkowice, Skrzeszowice, Goszyce, Rawałowice, Łuczyce, Marszowice, Czulice, Maciejowice. 

Wójt J. Rysak przekazał Panu Wójtowi M. Jamborskiemu i jednostkom OSP dyplomy - podziękowanie, upominki za zaangażowanie i udzieloną pomoc naszej gminie w zabezpieczaniu wałów w czasie ostatniej powodzi. 

Treść przekazanych podziękowań:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, 
lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Jan Paweł II

Wójt Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce w imieniu własnym oraz mieszkańców gminy składa serdeczne Panu Wójtowi za zaangażowanie jednostek OSP z Gminy Koniusza w działaniach zabezpieczających teren naszej gminy przed powodzią. Dzięki Pana dyspozycjom udało się zażegnać i zapobiec przerwaniu wałów przeciwpowodziowych. Pana osobisty wkład i podjęte działania pozwoliły ustrzec mieszkańców naszej gminy przed utratą dorobku całego życia.

Józef Rysak
Wójt Gminy
Igołomia - Wawrzeńczyce