Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Tour Rowerowy po Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Rokrocznie obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności (wcześniej: Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu) przypadają na okres od 16 września do 22 września.

Tour rowerowy rokrocznie odbywa się na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, trasa przebiega lokalnymi drogami. Zbiórka o godz. 15:50 przy bramie do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Igołomi. Czas trwania przejazdu ok. 1 godz. 

Dla uczestników przewidziano integracyjnego grilla na terenie KS Wiarusy Igołomia. 

Chęć udziału w wydarzeniach należy zgłosić telefonicznie pod nr 12 287 40 03 lub 07 wew. 203 lub e-mailowo: ug_igwaw@poczta.onet.pl, przy zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz wybraną godzinę wejścia.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Rokrocznie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 września do 22 września.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to pomysł, który w życie w 2002 roku wprowadziła Komisja Europejska. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. roweru czy komunikacji miejskiej. A jeśli już ktoś musi jechać do pracy własnym samochodem, warto znaleźć współpasażerów. Wszędzie, gdzie możemy dostać się na piechotę, warto skorzystać właśnie z takich opcji, choćby na zakupy do pobliskiego sklepu czy na siłownię, basen.