Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Święto Niepodległości 11 Listopada

W tym roku 2022 Święto Niepodległości 11 Listopada obchodzone było w parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Pobiednik Mały.

Gminne obchody 11 Listopada rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, którą odprawił proboszcz parafii ks. Przemysław Mardyła. Po mszy orkiestra Hejnał z Igołomi zagrała przepiękny koncert, który został nagrodzony gromkimi brawami. Dalsza część uroczystości miała miejsce na cmentarzu parafialnym przy grobie Powstańców Styczniowych. Głos zabrał Wójt Gminy Pan Józef Rysak, który przypomniał historię związaną z tym miejscem. Delegacje poszczególnych organizacji, stowarzyszeń, samorządu oraz szkół złożyły okolicznościowe wiązanki. Po odegraniu przez orkiestrę utworu Cisza Centrum Kultury i Promocji zaprosiło wszystkich uczestników uroczystości do budynku Warsztatów Terapii Zajęciowych na rozgrzewającą herbatę i kawę oraz Rogala Świętomarcińskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy razem z nami świętowali tak ważne dla każdego Polaka święto, dziękujemy tak licznym pocztom sztandarowym i orkiestrze Hejnał, którzy tak bardzo uświetniają i podnoszą rangę Gminnych obchodów Dnia Niepodległości. Pielęgnujmy wartości patriotyczne i przekazujmy je młodym pokoleniom.

Zapraszamy już za rok do parafii Wawrzeńczyce.