Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Medale z okazji 30 – lecia Państwowej Straży Pożarnej

9 listopada 2022 r. st. bryg. Paweł Knapik – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej  w Krakowie wraz z zastępcami – st. bryg. Andrzejem Nowakiem i bryg. Arkadiuszem Kielinem uczestniczył w uroczystym spotkaniu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie.

W spotkaniu brał udział Wojciech Pałka – Starosta Krakowski,  Arkadiusz Wrzoszczyk – Wicestarosta Powiatu Krakowskiego i Piotr Goraj – Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego. Licznie przybyli  burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu krakowskiego.

            Było to spotkanie podsumowujące 30-lecie funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej, zmian jakie w niej zachodziły przez ostatnie trzy dekady, ze szczególnym uwzględnieniem działalności Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Była to okazja do podziękowania tym osobom, które nieustannie wspierają jej funkcjonowanie. Komendant Miejski PSP w Krakowie w dowód wdzięczności wręczył Panu Staroście, Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu Krakowskiego oraz burmistrzom i wójtom powiatu krakowskiego medale pamiątkowe na okoliczność 30-lecia istnienia PSP.

            Medal odebrał Józef Rysak Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

            Na zakończenie spotkania st. bryg. Paweł Knapik zaprosił zebranych do włączenia się w organizację i przebieg uroczystości jubileuszowych 150-lecia Krakowskiej Straży Pożarnej, których punktem kulminacyjnym będzie uroczysty apel w dniu dzień 25 maja 2023 r. w Rynku Głównym w Krakowie.