Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szkole Podstawowej w Tropiszowie

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tropiszowie włączyła się w tegoroczną kampanię Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W dniach od 16 września do 22 września w szkole prowadzonych było wiele działań mających na celu promowanie korzystania ze zrównoważonej mobilności.

*W każdej z klas oraz w grupach oddziału przedszkolnego zostały przeprowadzone pogadanki z uczniami na temat ekologicznych form mobilności oraz wpływu zanieczyszczeń powstających podczas transportu na środowisko.

*Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały plakat promujący transport ekologiczny, a także stworzyły model roweru, wykorzystując do tego materiały przyrodnicze oraz odpady.

*Uczniowie z klas I-III, oraz IV-VIII także wykonali piękne prace plastyczne dotyczące ekologicznych form transportu.

*Dnia 22 września odbył się w szkole „Dzień z rowerem”. Wiele uczniów tego dnia przyjechało nimi do szkoły.

*Został również zorganizowany konkurs dla klas I-III oraz IV-VIII pt. „Plakat promujący ekologiczne środki transportu”, którego celem było upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologicznych środków transportu, promowanie postaw ekologicznych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 30 września.