Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Przedszkolu w Wawrzeńczycach

W dniach 16 - 22 września 2021r. w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Przedszkolu Samorządowym  w Wawrzeńczycach realizowano szereg działań edukacyjnych i promocyjnych propagujących zrównoważone oraz ekologiczne formy mobilności, takie jak jazda na rowerze i hulajnodze,  chodzenie pieszo oraz transport publiczny.

Nauczyciele przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat problemu, jakim jest ogromna liczba samochodów na świecie oraz ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka i całe środowisko. Przedszkolaki poznały również zasady bezpiecznych zachowań w trakcie spacerów oraz poruszania się wokół jezdni i utrwalały je podczas zabaw ruchowych. Dzieci nauczyły się także piosenki pt. „Ekologa znak”, której refren - „AUTO – nie, ROWER - tak! EKOLOGA TO JEST ZNAK”  stał się wybranym przez naszą placówkę hasłem promującym tegoroczną kampanię.

Dzieci pod okiem swoich wychowawców wykonały wiele prac plastycznych różnymi technikami, m.in. przygotowały plakaty i prace plastyczno - konstrukcyjne  promujące ekologiczne środki transportu, pracę plastyczną pt. „Bezpieczna i ekologiczna droga do przedszkola”, a także transparenty zachęcające mieszkańców naszej gminy do wybierania ekologicznych środków transportu, które zostały wykorzystane podczas przemarszu.

Podsumowaniem działań realizowanych w naszej placówce w ramach kampanii ETZT był „muzyczny przemarsz  z transparentami”  zorganizowany   w Dzień bez samochodu, który przypada na 22 września. Podczas spaceru dzieci grały na instrumentach  i wykrzykiwały hasła  - „Jestem EKO” oraz „AUTO-nie, ROWER-tak, EKOLOGA TO JEST ZNAK”.