Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Tour Rowerowy po Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Rokrocznie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 września (środa) do 22 września (wtorek).

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to pomysł, który w życie w 2002 roku wprowadziła Komisja Europejska. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. roweru czy komunikacji miejskiej. A jeśli już ktoś musi jechać do pracy własnym samochodem, warto znaleźć współpasażerów. Wszędzie, gdzie możemy dostać się na piechotę, warto skorzystać właśnie z takich opcji, choćby na zakupy do pobliskiego sklepu czy na siłownię, basen.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021 w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce w dniu 19 września 2021 roku (niedziela) odbędzie się: Rowerowy Tour po Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce– długość trasy ok. 10 km.
Zbiórka o godz. 14:45 przy bramie do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Igołomi.

Chęć udziału w wydarzeniach należy zgłosić telefonicznie pod nr 12 287 40 03 lub 07 wew. 203, bądź e-mailowo: ug_igwaw@poczta.onet.pl. Przy zgłoszeniu należy podać imię  oraz numer telefonu kontaktowy.

Po zakończeniu przejazdu rowerowego dla uczestników zostanie zorganizowany grill integracyjny na terenie KS Wiarusy Igołomia.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!