Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZE OSP STRĘGOBORZYCE

W dniu 27.02.2021r. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stręgoborzycach połączone z wyborami Zarządu OSP i Komisji Rewizyjnej OSP, a także delegatów na Zjazd Gminny i przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Igołomi-Wawrzeńczycach.

Sprawozdanie z działalności OSP za rok 2020 przedstawił Z-ca Naczelnika Mateusz Cygan. Sprawozdanie finansowe oraz plan działalności i plan finansowy na rok 2021 przedstawił skarbnik Zbigniew Giemza. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej odczytał jej Przewodniczący Adam Belski.

Podczas zebrania poruszono m.in. temat sytuacji epidemiologicznej, wykonania prac remontowych i inwestycyjnych. Prezes Konrad Szterleja przedstawił w wersji multimedialnej obszerne sprawozdanie z minionej 5-letniej działalności Zarządu Jednostki.

Skład Zarządu OSP Stręgoborzyce (wybrany na najbliższą 5-letnią kadencję):

Prezes – Konrad Szterleja

W-ce Prezes / Naczelnik – Tomasz Giemza

Z-ca Naczelnika – Mateusz Cygan

Sekretarz – Paweł Duda

Skarbnik – Zbigniew Giemza

Gospodarz – Czesław Korepta

Kronikarz – Joanna Zastawna

Członek Zarządu – Paweł Arcyz

Skład Komisji Rewizyjnej:

Przewodniczący – Adam Belski

Sekretarz – Dariusz Korepta

Członek – Kamil Giemza

Przedstawiciele OSP Tropiszów wybrani do Zarządu Oddziału Gminnego:

Tomasz Giemza

Konrad Szterleja

Stan organizacyjny OSP Tropiszów:

Członkowie zwyczajni (czynni) 37

Członkowie honorowi 8

Członkowie MDP 10

W roku 2020 druhowie OSP uczestniczyli w 16 akcjach ratowniczych (3 pożary, 13 miejscowych zagrożeń). Na czele z Prezesem a zarazem Komendantem Gminnym OSP Konradem Szterleją byli zaangażowani w pomoc rodzinie, która ucierpiała wskutek wybuchu gazu w m. Żydów.

Ważniejszy sprzęt jaki pojawił się na stanie wyposażenia Jednostki w roku 2020 to pompa zatapialna, pompa szlamowa PH2400, pulsoksymetr, pralka automatyczna, węże tłoczne, obuwie bojowe i wyjściowe, „toy-toy”. Wykonano prace w pomieszczeniach zaplecza remizy (ubikacja i kabina prysznicowa), zainstalowano światłowód, uporządkowano teren przyległy do remizy.

Plan działalności OSP na najbliższy rok to m.in. szkolenia druhów (podstawowe, specjalistyczne, dowódcze), zakup suszarki do ubrań bojowych, doposażenie samochodu pożarniczego, uzupełnienie umundurowania specjalnego i wyjściowego, pomoc przy remoncie sali głównej z zapleczem, dokończenie zagospodarowania terenu wokół remizy, dalsza współpraca z Urzędem Gminy, KGW, parafią rzymskokatolicką.