Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Druhowie z OSP Stręgoborzyce wymieniają tabor samochodowy

W sobotę 27 kwietnia 2019 r. strażacy z jednostki OSP Stręgoborzyce świętowali z okazji zakupu nowego samochodu pożarniczego.

Decyzją Zarządu Gminnego OSP oraz Rady Gminy w tegorocznym budżecie zaplanowane zostały środki finansowe na zakup samochodu dla jednostki OSP Stręgoborzyce. W procedurze zapytania ofertowego zakupu dokonano  w firmie Auto-Kris w Myślenicach za kwotę 105 000 zł. (10 0000 zł. udział jednostki OSP). Jest to  średni samochód pożarniczy Renaut Managaer G270, rok produkcji 1997.

            Uroczystość przekazania samochodu rozpoczęła się poświęceniem pojazdu przez księdza proboszcza parafii Wawrzeńczyce Andrzeja Gawrońskiego. Następnie wójt gminy Józef Rysak przekazał symbolicznie kluczyki do samochodu naczelnikowi Romanowi Jasonkowi a kierowca Tomasz Giemza uruchomił pojazd włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

            Druhowie ze Stręgoborzyc są bardzo zadowoleni z dokonanego zakupu auta, które sami wyszukali i sprowadzili do jednostki. Prezes jednostki a zarazem Komendant Gminny OSP Konrad Szterleja dziękował Wójtowi Gminy i Przewodniczącemu Rady Gminy Stefanowi Nawrotowi za tą decyzję.

            Z okazji święta lokalny  sponsor Mateusz Cygan przekazał jednostce piłę spalinową a Konrad Szterleja czujnik cofania.

            Dotychczasowy średni samochód pożarniczy Star - Jelcz 244-005/GBA druhowie ze Stręgoborzyc przekazali druhom do sąsiedniej jednostki OSP Rudno Górne.