Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dobiegają końca remonty dróg gminnych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce promesę w wysokości 1.000.000 zł na usuwanie skutków powodzi w infrastrukturze drogowej.

Z tych środków zaplanowany został remont 8 odcinków dróg asfaltowych. Położone zostały nakładki asfaltowe w TROPISZOWIE, POBIEDNIKU MAŁYM, ZŁOTNIKACH, WAWRZEŃCZYCACH. W najbliższych dniach zostaną położone nowe nakładki asfaltowe w Stręgoborzycach i Żydowie. Jeszcze nigdy w naszej gminie nie położono tyle nowych nakładek asfaltowych w jednym roku. To cieszy ale też i wywołuje zazdrość w tych miejscowościach, w których tych nakładek asfaltowych się w tym roku nie wykonuje. Przypomnijmy więc, że straty w infrastrukturze drogowej w naszej gminie wynoszą ponad 7.000.000 zł. W roku 2011 powinniśmy otrzymać kolejne transze na remonty dróg gminnych oraz na odbudowę zniszczonych mostów. Wójt gminy zlecił już wykonanie projektu odbudowy mostu na Ropotku w Wawrzeńczycach.
Dobiega także do końca budowa chodnika w Wawrzeńczycach Koloni. W poniedziałek 15 listopada, został przeprowadzony odbiór wstępny, w trakcie którego zostały spisane wszystkie braki i usterki. Wykonawca, firma Bruk-Bud z Łapanowa ma 2 tygodnie na uzupełnienie braków oraz naprawę usterek.