Igołomia-Wawrzeńczyce

Gminna Biblioteka Publiczna w Igołomi serdecznie zaprasza w drugim tygodniu ferii wszystkie dzieci w wieku 4-8 lat z terenu gminy Igołomia – Wawrzeńczyce

6 lutego 2018

na przedstawienie: „Pod starym Wawelem przygód bez liku” (Legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku). Spektakl w wykonaniu teatru "Maska" odbędzie się 21 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w auli Szkoły Podstawowej w Igołomi – wejście dołem. Wstęp wolny!

„Pod starym Wawelem przygód bez liku” jest to na nowo napisana legenda o Smoku wawelskim i szewczyku Skubie. Przedstawienie jest pełną humoru opowieścią o tym, że każdemu, nawet bardzo złemu należy dać drugą szansę. Nie brakuje w nim zabawnych i żywych dialogów oraz barwnych postaci.
Pewnego dnia do pieczary pod Wawelem wprowadza się niechciany gość, czyli Smok. Poczwara od razu bierze się do roboty – pali, niszczy, burzy i pożera wszystko co żyje. Dobry i mądry król Krak ma prawdziwy problem. Aby pozbyć się Smoka, daje ogłoszenie. Obiecuje w nim śmiałkowi, który pozbędzie się poczwary, pół królestwa i rękę królewny. Pokonać Smoka próbują zarówno wielcy rycerze, jak i potężni magowie, nikomu się nie udaje. W końcu pojawia się szewczyk Skuba ze swoim genialnym, chociaż szalonym pomysłem. Bierze barana, napycha go siarką i pieprzem, a potem podkłada Smokowi. Czy Smok pęknie, jak to jest w legendzie? Czy też obejdzie się bez ofiar?

Szczegóły na plakacie i w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy!

www.biblioteka.igwa.pl

facebook: @igolomia.biblioteka

tel. 122873031 wew. 26

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-06
Data publikacji:2018-02-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:705