Wymiana pieców węglowych na gazowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

2 października 2017

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska Gmina Igołomia – Wawrzeńczyce przystępuje do zadania sprzyjającego ograniczeniu niskiej emisji poprzez wymianę źródła ogrzewania budynków jednorodzinnych z paliwa węglowego na paliwo gazowe. 

Przed uzyskaniem środków na realizację zadania na wymianę kotła z węglowego na gazowy koniecznym jest złożenie do Urzędu Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce ankiety dotyczącej chęci uczestnictwa w programie dotyczącym poprawy jakości powietrza na terenie gminy Igołomia – Wawrzeńczyce.Ankieta ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ma na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców gminy.

Program realizowany będzie w momencie pozyskania zewnętrznych środków dofinansowania   przez Gminę Igołomia - Wawrzeńczyce.

Podstawowym warunkiem gwarantującym udział w programie jest energooszczędność budynku, tzn. budynek musi być ocieplony, mieć wymienione okna i ocieplony strop.

Budynki spełniające kryteria odwiedzane były przez audytorów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, którzy wykonywali analizy pozwalające określić zapotrzebowanie na energię.

Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2018 – 2020.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-02
Data publikacji:2017-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2142