Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Rudawie

3 września 2016 r. na stadionie sportowym Ludowego Klubu Sportowego „Orlęta Rudawa” w Rudawie gm. Zabierzów odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Krakowskiego.

Zawody pod patronatem Starosty Krakowskiego Józefa Krzyworzeki zorganizowali: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Komendant Miejski PSP oraz Wójt Gminy Zabierzów.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 28 zespołów, tj. 10 drużyn żeńskich i 18 drużyn męskich. Naszą Gminę reprezentowała OSP Wawrzeńczyce. Drużyny w składzie 10-osobowym startowały w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami. Nasza męska drużyna seniorów z OSP Wawrzeńczyce zajęła III miejsce. Gratulacje tym większe, że miejsce na podium zostało „obronione” z poprzednich zawodów powiatowych.

Kolejność miejsc na podium w klasyfikacji generalnej drużyn męskich:

1.OSP Bosutów. 2.OSPKsiążniczki. 3.OSP Wawrzeńczyce.

Kolejność miejsc na podium w klasyfikacji generalnej drużyn żeńskich:

1.OSP Bębło. 2.OSP Poskwitów. 3.OSP Bosutów.

Drużyny za miejsca 1-3 otrzymały puchary, za miejsca 1-6 nagrody pieniężne, które wręczył Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone wszystkim drużynom, które brały udział w zawodach.