Koronawirus najnowsze informacje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

16 października 2020

Poniżej przedstawimy grafikę z informacjami o aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie powiatu krakowskiego. Źródłem naszych informacji jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (w zakresie liczby osób chorych, ozdrowiałych i zmarłych) oraz Powiatowa Komenda Policji w Krakowie (w zakresie liczby osób skierowanych na kwarantannę).

W kraju kolejny rekord, ale w powiecie krakowskim wzrost mniejszy, niż wczoraj - przybyło 97 nowych zakażeń, natomiast 18 osób ozdrowiało. Niestety pojawiła się również informacja o kolejnej, ósmej osobie zmarłej z powodu COVID-19 w powiecie, drugiej z gminy Liszki. Przypominamy: informacja dotarła w sprawozdaniu dotyczącym COVID-19, więc z tą chorobą śmierć ta jest powiązana.
Nowe zachorowania w niemal każdej gminie powiatu krakowskiego, poza gminami Iwanowice i Sułoszowa, z najwyższą liczbą w gminach: Skawina (14 osób), Zabierzów (12 osób), Krzeszowice i Zielonki (po 11 osób), a najniższą w gminach: Igołomia-Wawrzeńczyce i Jerzmanowice-Przeginia (po 1 osobie).
Od soboty cały kraj (a więc i powiat krakowski) został zaliczony do strefy żółtej (poza powiatami w strefie czerwonej). Oznacza to pewne ograniczenia w przestrzeni publicznej, szczegóły znajdziecie Państwo tutaj: https://www.gov.pl/…/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-p…
Dziś powinna pojawić się nowa lista powiatów i ewentualne nowe ograniczenia - na pewno Państwa o tym poinformujemy.
_____
Takie informacje są prezentowane raz dziennie - jeśli nie wystąpią obiektywne przeszkody, np. problemy z dostępem do internetu lub choroba osób prowadzących ten fanpejdż. Sytuacja jest dynamiczna, więc może się zdarzyć, że inne instytucje będą podawały aktualniejsze dane. U nas sprawdzona informacja będzie prezentowana raz dziennie, na podstawie danych z Sanepidu i Policji.
Grafikę można komentować. Prosimy jednak o rozsądne i wyważone komentarze, zgodne z zasadami netykiety. Wszystkie komentarze łamiące ogólnoprzyjęte zasady społeczne będą usuwane, a profile ich autorów będą zgłaszane facebookowi.
Grafika jest informacją, jak i czy choroba zwiększa swój zasięg. Natomiast odpowiednie służby (m. in. służba zdrowia, Policja) i powiatowy Sanepid dbają o to, by znaleźć w społeczności mieszkańców powiatu osoby, które miały kontakt z osobą chorą. Dlatego jeśli macie informacje o osobie chorej z waszej gminy, a Sanepid nie kontaktował się z wami, to prawdopodobnie oznacza to, że nie jesteście w grupie ryzyka.
_____
Bardzo prosimy - bądźcie czujni. Możliwie często myjcie lub odkażajcie ręce. Nie dotykajcie twarzy. I zaufajcie służbom - oni pracują na wysokich obrotach, żebyście wy czuli się bezpieczni. Życzymy wam wszystkim dużo zdrowia.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-16
Data publikacji:2020-10-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:330