Rozbudowa drogi krajowej 79

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

24 czerwca 2020

Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce po zapoznaniu się z materiałami informacyjnymi dot. rozbudowy DK 79 na terenie naszej gminy w dniu 12 maja 2020 wystąpił do Ministra Infrastruktury p. Andrzeja Adamczyka z zapytaniem co z zarezerwowanym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego od pand 25 lat pasem terenu po stronie północnej DK 79? W piśmie zawnioskowano o rozważenie budowy "obwodnicy" dla naszych miejscowości, zamiast rozbudowy DK 79 w tak szerokim zakresie jak przewiduje koncepcja.

Publikujemy odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na tak postawione pytanie, które wpłynęło do urzędu w dniu 15 czerwca 2020r..
W ubiegły piątek w godzinach wieczornych zebrali się na sali gimnastycznej w Igołomi mieszkańcy Zofipola w temacie rozbudowy DK 79. Zebranie zorganizował Pan sołtys Krzysztof Szczęsny, na które zaprosił przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, projektanta z biura projektowego IVIA S.A. z Katowic. W zebraniu wziął udział z-ca wójta Henryk Jończyk oraz 25 mieszkańców Zofipola.
Goście (GDDKiA oraz IVIA) odmówili udziału w spotkaniu informując pisemnie sołtysa, że to jest wstępny etap prac projektowych oraz że mieszkańcy będą jeszcze mogli brać udział w konsultacjach na kolejnych etapach planowanej inwestycji. W piśmie od GDDKiA czytamy też że z Zofipola wpłynęło 27 ankiet zawierających opinie, uwagi i wnioski mieszkańców oraz kilka pism ww temacie.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-24
Data publikacji:2020-06-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:237