Festiwal Projektu w przedszkolu w Igołomi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

1 lipca 2019

Festiwal Projektu w przedszkolu w Igołomi był podsumowaniem działań merytorycznych realizowanych w ramach projektu pt. „Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dla dzieci 3-4 letnich w Gminie Igołomia-Wawrzenczyce. 

Dzieci po całym roku zajęć dodatkowych chciały się pochwalić tym jakie umiejętności posiadły podczas realizacji ponad 2000 godzin zajęć dodatkowych.

Trzeba tutaj zaznaczyć że wartość projektu to 663 233,50 a dofinansowanie unijne 553 688,50 (83%)

W ramach projektu rozbudowa została sala gimnastyczna o przedsionek i zaplecze socjalne dla 4 oddziału przedszkolnego (Wartość inwestycji to 300 000 zł) głównie poniesiona ze środków własnych gminy (bo Program nie pozwalał finansować inwestycji w większym zakresie niż 15% wartości projektu

Jednak najważniejsze i najcenniejsze w tym projekcie było zorganizowanie zajęć dodatkowych dla dzieci które były oczekiwane przez rodziców oraz zakupienie pomocy do tych zajęć.

I tak zaplanowano specjalistyczne zajęcia:

LOGOPEDYCZNE 320 h

PSYCHORUCHOWE 320 h

EDUKACJA SENSORYCZNA 320 h

TERAPIA RĘKI 320 h

A ponadto wiele godzin zajęć teatralnych, plastycznych, muzycznych, tanecznych i ekologicznych

Dzieci uczestniczyły w wycieczkach do ECB w Pacanowie, do ZOO w Krakowie oraz na zajęcia ceramiczne w WTZ Pobiednik Mały.

Dzięki projektowi zatrudniono nauczyciela z kwalifikacjami logopedycznym, a także pomoc nauczyciela, która tak ważna jest przy zajęciach z małymi dziećmi. Pani Agnieszka poszerzyła swoje kwalifikacje o specjalność edukacja sensoryczna.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-01
Data publikacji:2019-07-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:315