"Małopolski Tele-Anioł" w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 czerwca 2018

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce przystąpiła do współpracy przy realizacji projektu pn. "Małopolski Tele-Anioł" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Całkowity koszt projektu to ponad 38 mln zł, z czego blisko 32,5 mln zł stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

                        W dniu 6 czerwca 2018 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak podpisał list intencyjny z Województwem Małopolskim reprezentowanym przez Jacka Krupę - Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Wojciecha Kozaka - Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

            Celem projektu jest objęcie zdalną opieką najstarszych i ciężko chorych seniorów, którzy mieszkają samotnie i nie zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny. Żeby to bezpieczeństwo zapewnić, każdy zainteresowany otrzyma specjalną opaskę na rękę dzięki której w łatwy sposób skontaktuje się ze specjalistami, którzy dyżurować będą przez 24 godziny. Realizowane będą również usługi opiekuńcze i sąsiedzkie w miejscu zamieszkania osób niesamodzielnych.

            Żeby skorzystać z teleopieki, niezbędne jest złożenie specjalnego wniosku w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie ul. Racławicka 56. Szczegóły na stronie internetowej: www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja. Pomocy w wypełnieniu i złożeniu wniosku udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Igołomi-Wawrzeńczycach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-06-07
Data publikacji:2018-06-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:675